יום ה', ז’ בכסלו תשע”ט
מעיין
    אתר המיזם  |  דף הבית  
אילנות אל נור אלונים אלין ארזים בית הצייר
בית חינוך עיוורים בית רחל שטראוס בן יהודה ברושים דקלים הארמון
כי"ח חירשים ולק"ש מעגלים מעיין מרכז שיקום נוער נוף הרים (איתנים) ניצנים
נירים סאלד פוירשטיין שמע בי"ח שערי צדק תדהר
תלי בית חינוך נעורים ברנקו וייס אל סלאם אלמנארה אלמג'ד
רעות הרי ירושלים אלזהרא יד המורה שלב רעות אור שלום
יובלים הטנה קרן אור הדביר החדש תפנית אמית דביר
מרכז לליקויי ראיה ועיוורים הניסויי הדסה עידנים הגימנסיה העברית דרור אשכול וריאטי.
אוטוטו ליל הסדר, ועדיין רבים מאתנו לא מוכנים אליו בצורה הראויה. הרב יוסי מחב''ד קריית היובל מכין אותנו לחג הפסח, ועושה סדר אמיתי.
קרא עוד...
בית חב"ד מהווה כתובת לכל עניין יהודי. במסגרת בית חב"ד מתנהלים חיים יהודיים תוססים. בבית חב"ד לומדים, מתוועדים, קוראים, שרים, חוגגים, ומה בעצם לא. ויחד עם זאת בית חב"ד משמש גם בסיס יציאה לפעילות ברחבי השכונה והסביבה. מנהל ’בית חב"ד’, משמש כשליחו של הרבי מליובאוויטש והוא מביא את ברכתו של הרבי לכלל תושבי העיר ובפרט לפונים אליו. רבים נהנים עצה ותושייה משלוחי הרבי. אף אתה או את מוזמנים לפנות ולהסתייע בשירותי בית חב"ד.
קרא עוד...
ביקור תלמידי בית ספר המעיין בבית התבשיל
קרא עוד...
ביקור של תלמידנו היום בבית חב''ד קרית היובל היה מעולה, קיבלנו יחס חם ואוהב, הקשיבנו לכל ההסברים. נתנו לנו להשתתף בפעילות של "בית התבשיל" להספקת מנות חמות. נהננו.
קרא עוד...
seesaw חוסכת זמן על ארגון חומר הנלמד, עושה הערכת מעצבת קלה, ומספקת מקום בטוח ללמד מיומנויות המאה ה -21.
קרא עוד...
באיזה ערים יש נציגות של בית חב''ד ?
קרא עוד...
יצירות האמנות של ר' מיכאל מוצ'ניק מקראון הייטס, מוכרות בעולם כולו כיצירות ייחודיות המציגות את עולם התורה והמצות דרך אמנות הפְּסֵיפָס, אבל רק מעטים מכירים את סיפורו האישי של האמן העולמי, שהתקרב לחב"ד בשנות הלמ"דים, וזכה לקבל הדרכות מפורטות מהרבי בנוגע לציוריו, ואף קיבל עידוד נדיר, כאשר הרבי הורה לקבוצת צעירים לבקר בתערוכת האמנות שלו • באדיבות מגזין 'בית משיח'
קרא עוד...
ביום חמישי ה22.14 הגיע לבית ספרנו הרב שלום פרץ והעביר סדנא בנושא הכנת שמן זית.במסגרת הסדנא התלמידים השתתפו בתהליך הכנת שמן הזית ובעזרת השמן שהופק הדלקנו יחד נר חנוכה.
קרא עוד...
בית התבשיל חב"ד פועל בין הימים א-ה בין השעות 12:30 ל13:00. במקום אוכל חם לכל אחד. ללא תשלום .
קרא עוד...
המילה חסד היא מילה מקראית המציינת מעשה של טוב לב ונדיבות, שנעשה לעתים מבלי לצפות לתמורה. המילה מופיעה לראשונה בספר בראשית, בתפילת עבד אברהם, שביקש כי אלוהים יעשה חסד עם אדוניו אברהם וישלח אל הבאר את הנערה המתאימה להיות אישה ליצחק.
קרא עוד...
מסלולים המחברים בית חב''ד בקרית היובל ובית הספר המעיין
קרא עוד...
וסד על-ידי הרבי מליובאוויטש, מלך המשיח, במטרה לשמש גשר לכל יהודי אל עולם התורה, המצוות והיהדות בכלל. הפסוק "ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה" היה לסיסמתו ומצוות "אהבת ישראל" הפכה למוטו המרכזי בפעילותו.
קרא עוד...
שליחות הינה מילה מוכרת בלקסיקון החב"די שמשמעותה היא להיות שליח להפצת המעיינות חוצה.בהלכה היהודית ה'שליח' הינו ממש כמות המשלח. השלוחים יודעים שאין הם הולכים בכוחותיהם שלהם, אלא בכוחו של 'המשלח'.
קרא עוד...
קרא עוד...
תגובות: -1  צפיות: -1
ביום שישי , 25 במרץ 2016 תלמידי בית ספר המעיין ביקרובמרכז המוזיקה בחזרות לקונצרט "מצויינות דור העתיד" בהזמנת מנהל המרכז פרופ' אלכס תמיר.קונצרט זמרים מצטיינים, זוכי תחרות על שם עדה ברודסקי
קרא עוד...
בואו לחקור ולחוות איתנו פעילות חברתית מגוון רחב של פרויקט מיזם תיירותי במרכז המוזיקה בעין כרם
קרא עוד...
היום למדנו אילו שאלות כדאי לשאול את אלכסנדר כשנפגוש ונראיין אותו
קרא עוד...
שימוש באפליקציה 'המפות שלי' בתוך האפליקציה מפות Google
קרא עוד...
אנחנו לומדים מהו ראיון לקראת הראיון עם אלכסנדר , ומתנסים בשאילת שאלות ומתן תשובות בדרכים שונות : וורבלי, פלט קול ומחשב תקשורת.
קרא עוד...
היום התקיים מסיבת ט"ו בשבט בשיתוף עם הקהילה! כ-15 מתושבי עין כרם ממועדון הגמלאים הגיעו לשמח את התלמידים, תרמו עציצים, שרו וניגנו! הגיע גם אלעד ביבר שניגן בסקספון יחד עם תבור. היה אפשר לראות את השמחה של התלמידים, את החיוכים שלהם, הצחוק והאור! תודה רבה לכל המתנדבים וטו בשבט שמח!!
קרא עוד...
ביום חמישי ביקר בבית הספר פרופ' אלכס טמיר, מייסד ומנהל המרכז למוסיקה בעין כרם.הוא השתתף בשיעור מוזיקה, הכיר את התלמידים, דרכי הלימוד והתחומים המועברים.והציג מספר דרכי לימוד דרך המוסיקה, אנשי הצוות וגם התלמידים מאד נהנו מהפגישה והוא הזמין את התלמידם המשתתפים בפרוייקט מיזם תיירותי לבקר במרכז.
קרא עוד...
מוזיקה היא זכותו המולדת של כל אדם באשר הוא, שפה אוניברסלית שמאחדת אותנו סביב רגשות וחוויות, כל אחד יכול לבחור לנגן, לשיר ולהביע את עצמו דרך המוזיקה, אבל עבור חלק מהאנשים זו משימה כמעט בלתי אפשרית, העמותה הוקמה כדי לאפשר לכל אדם, לחוות מוסיקה ודרכה לצלוח את מוגבלותו
קרא עוד...
פגשנו את אלכסנדר תמיר- מנהל המרכז למוזיקה ששוכן ממש מתחתינו.אלכסנדר איש מדהים, עדין ונעים, התלהב משיתוף הפעולה בנוגע למיזם, ואף הציע לערוך קונצרט במיוחד לתלמידים לכבוד יום השיא שיערך ב17 במאי. המקום יפיפה, אך לא מאוד נגיש,ולכן חשבנו לערוך ביקור ראשון בגינה הנגישה בכניסה למקום, ולערוך שם סיור, צילום של המקום ע"י התלמידים וראיון עם אלכסנדר. בהמשך נערוך ביקור גם באולם הקונצרטים- דבר שמצריך זמן, מכיוון שישנו כיסא חשמלי אחד שיכול להעלות תלמיד-תלמיד לאולם עצמו (כ30 מדרגות) , בזמן ששאר התלמידים יעברו פעילות בגינה הנגישה. במקביל- אינה ואני התחלנו לפתח תכנית לפיה התלמידים ילמדו אודות המושג קונצרט, הופעה, כלי הנגינה השונים, כללי התנהגות של המופיעים וכן הקהל, תוך שימוש בהופעת המחזמר כאמצעי למידה והמחשה.
קרא עוד...
מרכז למוסיקה עדן-תמיר שוכן בעין כרם, כפר ציורי עתיק, כיום שכונה של ירושלים. לידו מעין מרים, מסגד עתיק וסביבו גן קסום. המרכז נוסד בשנת 1968 על ידי צמד הפסנתרנים ברכה עדן ואלכסנדר תמיר ועם הזמן הפך למוקד של עשייה מוסיקלית: קונצרטים של מוסיקה קאמרית, סדנאות, פסטיבלים, כיתות אמן וקונצרטים משודרים ב"קול המוסיקה". הרמה הגבוהה של המופעים, האווירה האינטימית של המקום והסביבה הפסטורלית יוצרים תחושה מיוחדת של מוסיקה, יופי ורוגע.
קרא עוד...
תעודת זהות למעיין מרים, אותו בית הספר חוקר זו השנה השניה
קרא עוד...
למדנו שימוש בTagxedo אתר אינטרנט שמאפשר יצירת "ענן מילים" על ידי הזנת טקסט לתוכנה. כלי ליצירת ענן מילים עם סגנונות בעיצוב אישי
קרא עוד...
בשיעור נראה מדוע זוגות רבים בתנ"ך נפגשו ליד הבאר ומנסה להתחקות על המשמעויות הנוספות של הבאר
קרא עוד...
קרא עוד...
מעיין מרים קדוש לנוצרים ומביא מיליוני צליינים מכל העולם, ותיירים ומבקרים רבים נהנים מיופיו וממימיו הצלולים הנובעים בכל ימות השנה.המעיין הוא הלב הפועם של עין כרם (בית הכרם המקראית) לאורך אלפי שנות היסטוריה.
קרא עוד...
זה סיפור נוצרי שמתרחש סביב המעיין כפי שסיפורים קדומים רבים מתרחשים סביב מעיין או באר, כפי שאתרי פולחן וקדושה מתפתחים סביב מעיינות.
קרא עוד...
מעיין מרים הוא מעיין שכבה הפורץ במעבר בין שכבות של דולומיט לחוואר (marl). בתקופת בית שני הגבירו את הנביעה ידי חציבת נקבה לכיוון המים והתקבל מעיין נקבה. מעיין מרים הוא מעיין נקבה מתקופת בית שני.
קרא עוד...
מעיין מרים זהו המעיין שסביבו התפתח היישוב במקום, ולאורך הדורות היווה את מקור חיותו. לפי המסורת הנוצרית, ליד מעיין זה פגשה אלישבע, אם יוחנן המטביל את מרים, אם ישו, כששתיהן נושאות את ילדיהן ברחמן, ועל כן נקרא מעיין מרים.
הזדמנויות הלמידה השונות מאפשרות התייחסות לצרכים השונים בפן הקוגניטיבי, שפתי, תקשורתי, רגשי, חברתי, וסנסומוטורי. התכנית מאפשרת התאמה אישית והרחבה או צמצום של הנושא בהתאם לרמה האישית והמשתנה של כל תלמיד.
קרא עוד...
לומדים על מעיין מירים וחשיבות מים בחיים
קרא עוד...
נושא המים הינם נושא חשוב הכלול בתכנית הלימודים בנושא מדעים ושזור לאורך שנות לימודיו של התלמיד מכתות היסוד ועד לתיכון.
קרא עוד...
QR code מיכאל
קרא עוד...
מיזם תיירותי בירושלים. מיכאל
קרא עוד...
קרא עוד...
חב"ד הם ראשי התיבות של חכמה, בינה, דעת
מרכז המוזיקה בעין כרם תשע"ו
הענן החינוכי
בתי ספר